ОСВІТЛЕННЯ БУДИНКІВ

   З метою практичного рішення проблеми енергозабезпечення та енергозбереження в галузі комунального господарства, Державною науково-виробничою корпорацією «Київський інститут автоматики» розроблена й впроваджена система «ЛЮКС» для освітлення під’їздів житлових будинків, що спрямована на економію електроенергії й удосконалення освітлювальних мереж місць загального користування в будинках комунального фонду, як об’єктів соціально-економічного значення.
Проведені випробування системи в декількох будинках міста підтверджують суспільну користь і високу ефективність системи в технічному, економічному й соціальному планах. Система забезпечує роботу освітлювальних мереж у режимах енергозбереження й достатнього енергозабезпечення, комфорт по освітленості й демонструє нові якості, а саме, збільшення надійності, високу економічність і раціональність енергоспоживання, зменшення витрат на обслуговування системи.
Вирішивши завдання стабільної підтримки проектного комфорту по висвітленню, система дозволила зменшити витрату електроенергії більш ніж на 72% у порівнянні з витратами енергії в будинку, у якому не встановлена система «ЛЮКС».
При проектуванні автоматизованих систем висвітлення передбачається розробка й установка датчиків руху, датчика зміни дня й ночі, спеціалізованих драйверів зв’язку, високоефективних світильників.
Ця система висвітлення працює в такий спосіб: з появою людини в зоні дії датчика (зона дії цих приладів становить від 8-1 О метрів з кутом дії 180 °), він дає сигнал на світильники й світло включається, через якийсь час (необхідне для споживача), що встановлюється на приладі, світло вимикається. Такі прилади повинні встановлюва-тися на ліфтових площадках, біля блоку квартир, а також на сходових площадках кожного поверху. Датчик зміни дня й ночі включає живлення системи при зменшенні освітленості нижче норми.
Наприклад, на 9-поверховий будинок на один під’їзд необхідно встановити 36 датчиків руху. При вартості найдешевшого датчика близько 1 ЗО грн. загальна вартість системи складе близько 9500-15000 грн. і строк окупності системи складе близько 2,5-3 років.
За мінімальними оцінками для одного під’їзду 9-ти, 12-ти, 16-ти поверхових будинків це становить економію відповідно 11294, 16944, 29352 кВтг електроенергії в рік. Для міського мікрорайону з 40 будинків різної поверховості ця економія буде досягати рівня 2,25 млн.кВтг, а для району й міста Києва в цілому відповідно до 22,5 і 225 млн. кВтг у рік.
Вважаючи, що термін служби светодиодов становить 100000 годин (більше 20 років при 12-ти годинній роботі в добу), експлуатаційні витрати зменшуються більш ніж на 90%, і додають свою лепту в річній економії в плані зменшення кількості обслуговуючого персоналу, а також дозволяють зменшити витрати електроенергії більш ніж на 95% у порівнянні з витратами енергії в будинку, у якому не встановлено автоматичну систему зі світлодіодними світильниками.
Державна науково-виробнича корпорація «Київський інститут автоматики» може розробити такий проект на светодиодной базі, що є найбільш сучасною технологією в області освітлювальної техніки й відрізняється високою ефективністю, економічністю й величезним строком експлуатації.

Запись опубликована в рубрике Инвестиционные проекты, Наши разработки. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Комментарии запрещены.