МОДЕРНІЗАЦІЯ КОТЕЛЬНИХ І ТЕПЛОВИХ МЕРЕЖ МІСТ УКРАЇНИ

Значна частина котельних і теплових мереж наших міст експлуатується понад ЗО років, стан їх відомий, і це приводить до неефективної роботи котелень, проривам трубопроводів, виникненню витоків. Повна заміна устаткування котельних і теплових мереж вимагає більших капіталовкладень, тому підприємства комунального господарства часто змушені експлуатувати котельні й теплові мережі понад установлений нормативами строк.
Фахівцями ГНПК «Київський інститут автоматики» разом зі співробітниками Інституту газу й Інституту технічної теплофізики НАН України пропонується виконання робіт з модернізації котельних і теплових мереж.
Модернізацію пропонується проводити комплексно по трьох напрямках.

1-й напрямок. Модернізація котлового господарства шляхом заміни старих пальників на нові, заміни конвективноїчастини й впровадження нової автоматики котлів ТВГ і КВГ, що забезпечує продовження експлуатації цих котлів на 15 років з економією газу й підвищенням КПД на 4,З — 5%. Модернізація пальників котлів ДЕ-1 б, ДЕ-25 і ДКВР шляхом заміни пальників на двоколекторні пальникі з новою автоматикою, що дозволить плавно регулювати теплову потужність котла залежно від природних умов, стану траси а також знизити витрати газу в осінньо-весняний період на 8-10% Для котла продуктивністю 1 От/годину економія газу складє 600000м3 у рік, для водогрійного котла потужністю 4,65 Мвт, економія складе 170000 м3 газу в рік.

2-й напрямок. Модернізація теплових мереж шляхом установки електроконтакт-них манометрів і термометрів, а також засувок з електроприводом. Пропонована модернізація дозволить контролювати стан теплотраси, визначати початок витоків і активно корегувати параметри теплоносія» Очікувана економія енергоресурсів за рахунок модернізації становить від 2 до 5%.

З-й напрямок. Модернізація керування тепловою мережею шляхом впровадження системи диспетчеризації моніторингу стану котелень і теплової мережі, що забезпечує автоматичний збір, обробку й зберігання даних, що надходять із котелень і ділянок теплових мереж, передачі їх у центр збору й відображення для аналізу стану теплової мережі й прийняття управлінських рішень.
Зазначені вище роботи будуть проводитися разом з Інститутом газу НАН України в частині модернізації котельного господарства, а також з Інститутом технічної теплофізики НАН України по модернізації теплових мереж.
Пропоновані розробки мають окремі впровадження в КП «Житлотеплоенерго Київенерго», у тепловій мережі м. Жашків і м. Могилів-Подільський і оцінюються фахівцями позитивно.

Модернізація теплової мережі виконується в такий спосіб.
На кінцевих ділянках теплотрас, у трубопроводи монтуються електроконтактні манометри й термометри, на яких вручну встановлюються необхідні граничні значення тиску й температури теплоносія. Граничне значення тиску й температури встановлюється на 5% — 10% нижче (або вище) від робочого значення тиску й температури теплоносія. Електроконтактні манометри й термометри підключаються до GSM модулів для зв’язку з диспетчерською і котельною. Крім цього, на початку ділянки теплотраси встановлюються засувки з електроприводом.
Якщо на теплотрасі (або на декількох ділянках) виникне прорив трубопроводу, то на кінцевій ділянці тиск теплоносія понизиться. Якщо значення робочого тиску або температури теплоносія на кінцевих ділянках теплотрас (або декількох одночасно) досягне граничного (встановленого), то на кілька номерів мобільних телефонів,
у тому числі в котельню й у диспетчерську, у вигляді SMS повідомлень надійдуть сигнали тривоги у вигляді:
• повідомлення про виникнення аварійної ситуації (початок витоку теплоносія);
•номера ділянки теплотраси, або групи ділянок теплотрас, на яких виникла аварійна ситуація;
• параметра теплоносія, зниження (або перевищення) значення тиску або (і) температури теплоносія нижче (або вище) значення встановленого на злектроконтактних манометрах і злектроконтактних термометрах.
Пропонована система, крім автоматичного визначення початку витоку теплоносія (прориву трубопроводу), забезпечує автоматичне корегування (якісне регулювання) параметрів теплоносія в теплових мережах міста.
Найбільший ефект після впровадження даної системи забезпечується в перехідні періоди опалювального сезону, коли частина споживачів підключаються (відключаються) до теплових мереж або зменшує (збільшує) споживання
теплової енергії.

Схема установки системи АОНУ з автоматичним коректуванням параметрів теплоносія в тепловій мережі, де 1 — GSM модуль; 2 — три номери мобільних телефонів; З — злектроконтактнь1й термометр і злектроконтактнь1й манометр;
4 — засувка з електроприводом.

Кількість GSM модулів, термометрів і засувок з електроприводом для установки в теплових мережах визначається при проектних роботах.
Застосування системи автоматичного визначення початку витоку й корегування параметрів теплоносія в теплових мережах населених пунктів дозволить:
• вчасно (в автоматичному режимі) визначити факт (початок) прориву трубопроводу в теплових мережах, що дозволить запобігти перевитраті енергоносіїв (теплової енергії, електроенергії й води);
·контролювати й корегувати розподіл теплової енергії по ділянках теплових мереж з метою встановлення оптимального розподілу витрат теплоносія по ділянках.
Очікувана економія енергоресурсів за рахунок впровадження системи АОНУ — від 2% до 5%.
Строк окупності до б місяців.

Об’єм фінансування робіт із впровадження пілотного проекту системи АОНУ може бути розрахований після розгляду структури конкретної теплової мережі.

Источник: http://nvkkia.ua

Запись опубликована в рубрике Инвестиционные проекты. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Комментарии запрещены.